Nodrošināt bērniem grāmatas!

PROGRESĪVIE piekrīt un pilnībā atbalsta Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības atklātajā vēstulē pausto pārliecību, ka nedrīkst pārtraukt finansēt no valsts līdzekļiem lasīšanas veicināšanas programmas, kas ir būtiska sastāvdaļa sabiedrības izglītošanai un attīstībai, kā arī jauniešu konkurētspējas palielināšanai starptautiskajā vidē.

Piekrītam uzstādījumam, ka lasīšanas veicināšanai ir nepieciešams valsts atbalsts, finansējumam ir jābūt kā mērķdotācijai no valsts, un šī problēma ir jārisina no bērnu interešu viedokļa. Kā PROGRESĪVIE uzskatām, ka jūs esat aizskāruši nopietnas problemātikas aisberga redzamo daļu, kas ir saistīta ar neizprotami zemo atbalstu Latvijas sabiedrības izglītošanai. Līdzekļi netiek piešķirti arī bibliotēkām, kas rada materiālu pieejamības problēmas aktīvi studējošiem un ikdienas bibliotēku apmeklētājiem. Līdzīgi netiek nodrošinātas skolēnu pamatvajadzības, nenodrošinot skolas nedz ar mācību literatūru, nedz palīgmateriāliem. Šobrīd mācību līdzekļu pieejamības problēmu cenšas risināt pašvaldības, bet tas ir nepietiekami un nevienlīdzīgi, radot būtisku starpību pilsētas un lauku bērnu izglītības līmeni. Atbalstot „e-pastu karus” PROGRESĪVIE cer arī turpmāk rast kopīgu valodu, savstarpējo sapratni un palīdzību, nodrošinot bērniem, jauniešiem un citu vecumu cilvēkiem vienlīdzīgu un atvērtu pieeju plašam literatūras klāstam, t.sk., mācību materiāliem un bērnu daiļliteratūrai.

„Ikviens aicināts sūtīt ziņu „Es gribu lasīt!” uz valsts iestāžu e-pastiem: info@president.lv; vk@mk.gov.lv; pasts@km.gov.lv;
izglitibas.kulturas.komisija@saeima.lv; tiesibsargs@tiesibsargs.lv;
kkf@kkf.lv; pasts@izm.gov.lv; neplpadome@neplpadome.lv; lps@lps.lv;
lm@lm.gov.lv; pasts@fm.gov.lv

Vairāk par akciju

1 komentārs par Nodrošināt bērniem grāmatas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *