Atbalstām tiesībsarga prasību nodrošināt mediķu atalgojuma pieaugumu

Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā ar prasību nodrošināt mediķu atalgojuma pieaugumu atbilstoši likumā par valsts budžetu ietvertajam plānam. PROGRESĪVIE atbalsta tiesībsarga prasību pēc taisnīgas darba samaksas veselības aprūpes darbiniekiem un aicina valdību pildīt likumu un steidzami rast līdzekļus atalgojuma paaugstinājumam.

Vienlaikus PROGRESĪVIE aicina resursus primāri virzīt viszemāk atalgotajiem, t.i., aprūpes personālam, lai nozarē nepieaugtu atalgojuma nevienlīdzība.

“Politiķu atrunas par naudas trūkumu mediķu atalgojumam ir politisku izvēļu, nevis kādu nepārvaramu šķēršļu rezultāts. Arī šobrīd “naudas ir tik daudz, kā nekad nav bijis”, un tā tiek dalīta jebkuriem mērķiem, tikai ne mediķu atalgojumam,”

norāda Antoņina Ņenaševa, PROGRESĪVIE līdzpriekšēdētāja.

Plānojot 2021. gada budžetu, valdībai papildu līdzekļi mediķu algām ir jāmeklē pamatbudžetā, nevis sociālajā budžetā, kuram valdība paredz iezīmēt 5% no darbinieku sociālajām iemaksām. Pati par sevi konkrēta procenta iezīmēšana nerada papildu ieņēmumus, un darbaspēka nodokļos balstīta veselības aprūpes finansēšana nav ilgtspējīgs risinājums ne krīzes, ne sabiedrības novecošanās apstākļos. Sociālajā budžetā arī nav izmaksu pozīciju, kuras iespējams samazināt.

Valdībai un sabiedrībai ir jāizvairās no kārtējām neproduktīvām diskusijām par nodokļu samaksas sasaisti ar tiesībām uz veselības aprūpi. Mērķim un diskusiju priekšmetam ir jābūt veselības aprūpes budžetam 15% apmērā no kopējā valsts budžeta.

1 reply to Atbalstām tiesībsarga prasību nodrošināt mediķu atalgojuma pieaugumu

  1. Varētu jau veselības aprūpei veltīt piekto daļu IKP — 20%, kā arī parūpēties, lai invalīdi ar pensijas iestāšanos nezaudētu invaliditātes pensiju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *