Atbalstām iniciatīvu #Dzīvesbiedri

PROGRESĪVIE izsaka savu atbalstu Dzīvesbiedru iniciatīvai un to atbalstošajiem politiķiem, biedrībām un aktīvistiem. Mēs redzam šo iniciatīvu kā svarīgu soli Eiropas labklājīgāko valstu virzienā, kas palīdzētu vairot vienlīdzību starp dažādām Latvijas sabiedrības grupām, minoritātēm, un mazāk aizsargātajiem cilvēkiem.

Mēdijos jau ziņots, ka vakardien Saeima noraidīja Dzīvesbiedru likumprojektu — ieceri, kas palīdzētu tūkstošiem ģimeņu Latvijā iegūt minimālu likumisko aizsardzību savām attiecībām. Šīs ģimenes iekļauj gan plaši apspriestos viendzimuma pārus, gan cilvēkus pensijas vecumā, gan arī jaunos pārus, kuri sper savus pirmos soļus ilgstošas kopdzīves virzienā. PROGRESĪVIE iestājas par to, ka visi šie cilvēki ir pelnījuši vienlīdzīgu likuma aizsardzību.

Mēs uzskatām, ka mūsdienu izaicinājumiem ir nepieciešami musdienīgi, zinātnē un progresīvo ārvalstu pieredzē balstīti risinājumi — likumi, kas kalpo visiem valsts cilvēkiem, nevis tikai šaurām interešu grupām vai idealizētiem attiecību modeļiem, kuri ne vienmēr atbilst iedzīvotāju ikdienas realitātei. PROGRESĪVIE cer, ka Dzīvesbiedru iniciatīva tādējādi kalpo kā svarīgs solis virzienā uz vienlīdzīgāku Latviju, un arī mēs atbalstām un turpināsim atbalstīt šādus soļus un politiku, kas atbalsta visu Latvijas ģimeņu tiesības.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *