Atbalstām Eiropas minimālā ienākumu tīkla prasības

Rītdien, 7. jūnijā, partijas PROGRESĪVIE priekšsēdētājs Roberts Putnis parakstīs Eiropas minimālā ienākumu tīkla (EMIN) petīciju Eiropas Komisijai.

PROGRESĪVIE atbalsta EMIN prasības jaunai sociālai Eiropai, kas:
• garantētu ikvienam tiesības dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi un uzliktu par pienākumu dalībvalstīm veicināt šo tiesību īstenošanu;
• liktu mainīt savu domāšanu un sabiedrības attieksmi, lai uzsāktu cīņu pret nabadzību nevis pret nabadzīgajiem;
• solidarizētos ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm kopīgam darbam par labākiem sociālajiem standartiem visā Eiropā.

Roberts Putnis petīciju parakstīs Eiropas minimālā ienākumu tīkla Eiropas autobusa turnejas laikā. EMIN autobuss viesos Rīgā 7. un 8. jūnijā Stacijas laukumā, piedaloties EMIN goda vēstniecei Elīnai Pinto.

“PROGRESĪVIE jau septiņus gadus iestājas pret nabadzību kā galveno šķērsli Latvijas attīstībai. Nabadzība Latvijā noved pie izaugsmes stagnācijas, demogrāfijas problēmām un plašas emigrācijas. Nabadzība Latvijā nav objektīva vai dabiska parādība, bet rezultāts nemākulīgai un nesociālai politikai, par kuru pie varas esošās partijas nes politisku atbildību. Arī Eiropas Savienība šobrīd nodrošina brīvības kapitālam, bet nenodrošina vienotu sociālo standartu. Tas ir jāmaina ar politiskiem lēmumiem,” norāda Roberts Putnis.

EMIN petīcija saskan ar PROGRESĪVO politiskās programmas redzējumu, ka minimālajiem ienākumiem (pabalstam garantētā minimālā ienākuma līmeņa nodrošināšanai, sociālā nodrošinājuma pabalstam, minimālajai pensijai, apgādnieka zaudējuma pensijai, minimālajai algai u. c.) jāatbilst faktiskajiem sociālekonomiskajiem rādītājiem un jābūt pietiekošiem cilvēka cienīgai dzīvei, nevis vienīgi izdzīvošanai, un sistēmiski noteiktiem.

PROGRESĪVIE uzskata, ka šobrīd to apmēriem nav vienotas loģikas un tie veidojošies dažādu vēsturisku politisko apstākļu rezultātā. Minimālo ienākumu noteikšanai pamatosimies uz ikgadējiem statistikas datiem par mājsaimniecībām, tos nosakot procentuāli no mājsaimniecību rīcībā esošo ienākumu mediānas (ienākumu viduspunkta).

1 komentārs par Atbalstām Eiropas minimālā ienākumu tīkla prasības

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *