Arodbiedrības par cienīgu pensiju!

PROGRESĪVIE vēlas atbalstīt un vērst uzmanību Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) 3.aprīlī uzsāktajai vēstuļu akcijai, protestējot pret valdības nepamatoto lēmumu sākt paaugstināt pensionēšanās vecumu no 2014. gada.

LBAS mājas lapā www.arodbiedribas.lv atrodams vēstules – iesnieguma paraugs. Aicinām Latvijas pilsoņus parakstīt šo vēstuli un elektroniski nosūtīt 11. Saeimas priekšsēdētājai, jo šobrīd valdība grozījumus pensiju likumā ir nodevusi apspriešanai Saeimā. Līdztekus vēstuļu akcijai LBAS ir ieplānojusi tikties ar visām deputātu frakcijām, lai skaidrotu savu pozīciju.

LBAS uzsver, ka nekad nav bijusi pret iespēju Latvijā paaugstināt pensionēšanās vecumu, bet uzskata, ka to jādara mērenāk, sniedzot atbildes iedzīvotājiem uz sāpīgiem jautājumiem par bezdarba samazināšanos, iespējām atrast darbu gan senioriem, gan arī jauniešiem, par „ēnu” ekonomikas apjomu samazināšanos, veselības aprūpes finansējuma un vidējā mūža ilguma palielināšanu, demogrāfijas un mūžizglītības problēmu risināšanu.

Tāpēc LBAS jau 2010. gadā pauda savu nostāju, ka vislabākais modelis būtu pensionēšanās vecuma paaugstināšana no 2016.gada ar trīs mēnešu soli gadā, kas ļautu 65 gadu pensijas vecumu sasniegt 2026. gadā vienlaikus ar daudzām citām Eiropas valstīm.

LBAS pēdējā laikā ļoti daudz laika ir veltījusi, lai Latvijas valdībai un iedzīvotājiem skaidrotu tās pozīciju pensionēšanās vecuma paaugstināšanas sakarā. Diemžēl komunikācija ar valdību ir izveidojās neveiksmīga, tāpēc LBAS bija spiesti uzsākt vēstuļu akciju, lai katrs Latvijas Republikas pilsonis – vēlētājs varētu izteikt 11.Saeimai un deputātiem savu gribu. Akcija iecerēta līdz 16. aprīlim.

“No jūsu aktivitātes, cienījamie līdzpilsoņi, būs atkarīgs, vai Saeimas deputāti ieklausīsies saprāta balsī, tādēļ būsim aktīvi un piedalīsimies LBAS rīkotajā vēstuļu akcijā!” aicina LBAS sabiedrisko attiecību vadītāja Sanita Lorence.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *