Ceļu uzturēšanā pašvaldībās viss kārtībā

seda
Šī gada februāra sākumā biedrība „PROGRESĪVIE” nosūtīja vēstules Latvijas lielākajām pašvaldībām, kurā aicināja skaidrot esošo situāciju ceļu uzturēšanā un pieļautās atkāpes no normatīvajiem aktiem. Analizējot iepriekšējo gadu ceļu uzturēšanas pieredzi, biedrības pārstāvji bija secinājuši, ka līdz ziemas uzturēšanas perioda sākumam (attiecīgais periods ilgst no 1. novembra līdz 31. martam) ceļi nav bijuši pilnībā salaboti atbilstoši normatīviem, kā arī uzturēšanas pasākumi netiek veikti pilnvērtīgi un tehnoloģiski pareizi.

Vēstules ar jautājumiem tika nosūtītas deviņām pašvaldībām (Daugavpils, Jēkabpils, Jelgavas, Jūrmalas, Liepājas, Rēzeknes, Rīgas, Valmieras, Ventspils), no kurām reaģēja tikai četras – Jūrmalas, Jēkabpils, Jelgavas un Ventspils. Saņemtās atbildes pamatā ir līdzīgas – tajās tiek norādīts, ka visi ceļu remonta un uzturēšanas darbi notiek atbilstoši Ministru Kabineta noteikumiem Nr. 224 un citiem regulējošajiem normatīvajiem aktiem.

Tātad, teorētiski šīm pašvaldībām piekrītošie ceļi ir labā kvalitātē (novērsti visi defekti, kas var radīt bīstamību – bedres, risas, plaisas utt.), kā arī ziemas uzturēšanas pasākumi notiek nepieciešamajā kvalitātē, atbilstoši ceļu uzturēšanas klasei. Bet praktiski – vai tiešām tikai biedrības „PROGRESĪVIE” biedriem izbrīnā ieplešas acis, kad tiek apgalvots, ka uztraukumam par ceļu seguma stāvokli Latvijā un to uzturēšanas tehnoloģijām nav pamata?

Saņemtās atbildes no pašvaldībām:
Ventspils
Jūrmala
Jelgava
Jēkabpils

Informāciju sagatavoja Dzintars Segliņš, biedrības PROGRESĪVIE biedrs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *