Gatavi apstrīdēt Reira nodokļu reformu Satversmes tiesā – iesūti savu stāstu!

Šodien, 1. jūlijā, stājas spēkā finanšu ministra Reira ("Jaunā Vienotība") nepārdomātās izmaiņas nodokļos, kas ievieš minimālās sociālās iemaksas. Ja strādājošs cilvēks nopelna pārāk maz, tad tam cilvēkam ir jāmaksā lielāka daļa no saviem ienākumiem nodokļos.

Nepārdomātās izmaiņas veicinās sociālo nedrošību un ēnu ekonomiku. PROGRESĪVIE līdzvadītāja Antoņina Ņenaševa saka, ka tā ir nepilnas slodzes strādājošo cilvēku diskriminācija. Tāpēc PROGRESĪVIE pauž gatavību vērsties Satversmes tiesā.

Aicinām iesūtīt savus cietušo stāstus uz satversme@progresivie.lv (informācija zemāk).

PROGRESĪVIE uzskata, ka valdības un finanšu ministra Jāņa Reira lēmums 2021. gada budžeta pieņemšanā virzīt regresīvu nodokļu reformu no 1. jūlija radīs nepieņemamu situāciju nepilnas slodzes strādājošajiem un pašnodarbinātajiem ar maziem ienākumiem.

Reforma ne tikai veicinās ēnu ekonomiku, bet arī mazinās sociālo drošību, jo mazāko ienākumu saņēmējiem liek maksāt vairāk.

PROGRESĪVIE līdzpriekšsēdētāja Antoņina Ņenaševa uzsver: “Šajā regresīvajā nodokļu reformā mēs redzam lielus riskus nepilna laika darbinieku diskriminācijai, jo viņiem reformas rezultātā tiks liegta iespēja gūt nelielus ienākumus. Mēs uzskatām, ka tas ir Satversmes tiesas jautājums.”

"Jaunā nodokļu aprēķina rezultāts būs tāds, ka cilvēki ar nepilnas slodzes darbiem, kuri vēlas godprātīgi maksāt nodokļus, daudzos gadījumos tiks atbrīvoti no darba. Pastāv liela iespēja, ka šie cilvēki tiks iegrūsti ēnu ekonomikā," izmaiņas nodokļos komentē partijas PROGRESĪVIE Jaunās ekonomikas darba grupas vadītājs un uzņēmējs Atis Švinka.

"Tuvākajā laikā redzēsim reālus prakses piemērus, uz kuru pamata apsvērsim apstrīdēt šo nodokļu iekasēšanas praksi Satversmes tiesā," piebilst Atis Švinka.

Iesūti savu cietušā stāstu!

PROGRESĪVIE aicina no regresīvās nodokļu reformas cietušos, īpaši nepilnas slodzes strādājošos un pašnodarbinātos, iesūtīt savus stāstus uz satversme@progresivie.lv, ja šīs likuma normas dēļ:

- darba devējs ir likvidējis cietušā nepilnas slodzes darba vietu,

- darba devējs atteicies no sadarbības ar cietušo kā pašnodarbināto,

- darba devējs atlaidis vai mainījis cietušā atalgojuma summu vai izmaksas kārtību.

PROGRESĪVIE aicina iesūtīt stāstus, lai partija tos varētu izskatīt ar cerību virzīt uz Satversmes tiesu.

1 reply to Gatavi apstrīdēt Reira nodokļu reformu Satversmes tiesā – iesūti savu stāstu!

  1. Ja es saprotu pareizi, tad tie noteikumi ir debīli un cilvēkam, kurš ko tik absurdu pieņēma ir jāiet strādāt par krāvēju, jo tur domāt nevajaga.
    No VID saprotu, ka pelnot vairāk tu esi lūzeris, piemēram 499eiro pelnot, tev jāmaksā 49 eiro valstij, bet pelnot 501, uzreiz 155,1 eiro.
    Tad saprotu, ka pusslodzes strādājošajiem ir pilnīgs vāks, ja tie strādā privātajā sektorā.
    Un kas pie velna ir prognozējams ienākums???? Šito absurdu man neviens vēl nav izskaidrojams, it sevišķi ja Knariņš ir pie vadības.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *