Apkaimju līderi no “Rīgas līgas” pievienojas “Attīstībai/Par!” un PROGRESĪVIE kopsarakstam

Gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās “Attīstībai/Par!” un PROGRESĪVIE sarakstā startēs trīs „Rīgas līgas” un apkaimju biedrību vadītāji – Selīna Vancāne, Alija Turlaja un Kaspars Gailītis. Šo speciālistu kandidatūras atbalsta to pārstāvētās organizācijas – Teikas apkaimes biedrība un Mežaparka attīstības biedrība.

“Par vienu no saviem galvenajiem mērķiem „Rīgas līga” uzskatīja politisko spēku sadarbības veicināšanu rīdzinieku labā. “Attīstībai/Par!” un PROGRESĪVIE ir izdevies apvienoties sarakstā Rīgas domes vēlēšanās, kur kopīgais starts balstīts uz mūsdienīgām, zaļām un eiropeiskām vērtībām. Partijas ir spējušas apvienot spēkus kopējam startam, turklāt saraksta veidošanai pieiet ļoti demokrātiski un izsvērti, respektējot viedokļu dažādību un kopīgās vērtības. Tādēļ esam lēmuši par pievienošanos “Attīstībai/Par!/PROGRESĪVIE” sarakstam, kura veidotāji par Rīgas mēra amata kandidātu izvirzījuši Mārtiņu Staķi,” lēmumu pievienoties komentē Selīna Vancāne.

Mārtiņš Kossovičs, PROGRESĪVIE Rīgas nodaļas vadītājs:

„Spēcīgas apkaimju biedrības ir svarīga demokrātijas sastāvdaļa katrā Eiropas pilsētā, tagad tās būs pārstāvētās Rīgas domē jaunā un daudz kvalitatīvākā līmenī. Man ir patiess prieks redzēt komandā apkaimju līderes un līderus!”

Selīna Vancāne ir Teikas apkaimes biedrības dibinātāja – valdes priekšsēdētāja, kura aizsākusi cīņu par Teikas “Marss” parku, pirmā ziņojusi ES institūcijām par iespējamām pretrunām ar sabiedrības interesēm „kapu tramvaja” projektā. Selīna ir klimata un enerģētikas eksperte biedrībā „Zaļā brīvība”, kā arī pārstāv Latvijas organizācijas starptautiskos sadarbības tīklos. Gan praksē, gan akadēmiskā un profesionālā vidē iestājas par sabiedrības līdzdalību lēmumpieņemšanā, tostarp Eiropas budžeta plānošanā.

Alija Turlaja ir uzņēmēja nekustamo īpašumu apsaimniekošanas jomā un Sarkandaugavas attīstības biedrības vadītāja. Alija ir ieguvusi maģistra grādu kultūras un mākslas menedžmentā Lielbritānijā un kopš tā laika ir aktīvi pievērsusies pilsētvides reģenerācijas tēmai, veidojot pasākumus gan Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas ietvaros (2014), gan īstenojot publiskās ārtelpas projektu – Alekša skvēru Sarkandaugavā. Alija ir viena no Rīgas Apkaimju alianses idejas nesējām un dibinātājām, kur strādājusi pie līdzdalīgās budžetēšanas ieviešanas Rīgas pašvaldībā.

Kaspars Gailītis ir juridisko tekstu tulkotājs un projektu analītiķis, kurš ilggadēji vada Mežaparka Attīstības biedrību. Nākot no Mežaparka, Kaspars vēlas risināt šīs apkaimes samilzušo problēmu – pārlieku augsto nekustamā īpašuma nodokli. Tāpat viņš vēlas panākt, lai apkaimēs tiktu risinātas aktuālās infrastruktūras un pārcenoto projektu problēmas.

“Attīstībai/Par!” un PROGRESĪVIE redz šo apkaimju aktīvistu pievienošanos kā jaunu, svarīgu posmu Rīgas pilsētas izaugsmē un tās pilsoniskās sabiedrības veidošanā.

 

Vairāk informācijas:

Ivars Bandonis, tel. 28878623

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *