Aicinām apdomīgi rīkot konkursu Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza direktora izvēlei

Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs patlaban ir bez valdes, jo Rīgas pilsētas izpilddirektors atlaida līdzšinējo valdes priekšsēdētāju Ingmāru Līdaku un valdes locekli Andri Morozovu. Partija PROGRESĪVIE norāda, ka neatkarīgi no atlaišanas iemesliem jaunas valdes un zoodārza vadības izvēlei jābūt caurspīdīgai un brīvai no aizdomu ēnas par politisku ietekmi.

Jaunas valdes meklēšana ieplānota marta beigās, tomēr aicinām Rīgas domi nesasteigt Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza direktora un valdes izvēli un atstāt to pēcvēlēšanu periodam. Pretējā gadījumā pastāv risks, ka šo izvēli ietekmēs īstermiņa intereses un priekšvēlēšanu steiga.

Zooloģiskajam dārzam ir svarīga loma dabas daudzveidības saglabāšanā, zinātnē, sabiedrības izglītībā, taču neprasmīgas vadības rokās tā var arī būt vieta, kurā par nesamērīgām summām būvētos būros mīt skumji dzīvnieki. Vadības pieņemtie lēmumi ir zooloģiskā dārza attīstības pamatā, tāpēc visas sabiedrības interesēs ir atrast piemērotākos kandidātus, kam ir skaidra vīzija par zooloģiskā dārza attīstību un zinātnes iespējām.

Zooloģiskā dārza direktors jāieceļ atklātā un godīgā procesā, izvēloties kandidātu ar labu reputāciju, kas ir gatavs un spējīgs veltīt uzmanību sugu saglabāšanai, pētniecībai un izglītības aktivitātēm, kā arī dzīvnieku labklājības uzlabošanai. Rīgas Nacionālajam zooloģiskajam dārzam jāsaglabā starptautiski un vietēji iegūtā reputācija.

2 replys to Aicinām apdomīgi rīkot konkursu Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza direktora izvēlei

  1. “.. kas ir gatavs un spējīgs veltīt uzmanību sugu saglabāšanai, pētniecībai un izglītības aktivitātēm, kā arī dzīvnieku labklājības uzlabošanai.”
    Sevišķi nedrīkst aizmirst par pēdējo.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *