AP!/PRO iepazīstina ar savu komandu Rīgas domes vēlēšanām

“Attīstībai/Par!”/”PROGRESĪVIE” (AP!/PRO) sestdien, 7. martā, gājējiem atvērtajā Ģertrūdes ielā iepazīstināja rīdziniekus ar savu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu apvienoto sarakstu. AP!/PRO startam Rīgas domes vēlēšanās apvieno četras partijas, pilsētas apkaimju un sabiedriskos aktīvistus, kā arī bezpartejiskus profesionāļus.

AP!/PRO saraksts pārstāv jauno, moderno, atvērto, eiropeisko Rīgu visā tās dažādībā. Sarakstā ir vismaz 11 kandidātu no Rīgas apkaimju biedrībām, tai skaitā šo biedrību vadītāji, un lielākā daļa kandidātu ir pilsoniski aktīvi arī citās sabiedriskās organizācijās. Vismaz trešdaļai kandidātu ir praktiska pieredze uzņēmējdarbībā. Vēl vairāk kandidātu ir studējuši ārvalstīs vai ieguvuši pasaules pieredzi. Vismaz ceturtā daļa kandidātu bijuši saistīti ar pašvaldību pārvaldi – kā deputāti, darbinieki vai speciālisti. Sarakstā ir vairāku tautību pārstāvji. 43% kandidātu ir sievietes un 100% no kandidātiem solidarizējas ar sieviešu tiesībām.

Saraksta līderi ir Mārtiņš Staķis, Mārtiņš Kossovičs un Anete Jēkabsone-Žogota. “Šajās vēlēšanas uzvarēs tie, kas spēj vienoties un sadarboties, nevis šķelties un naidoties. Mēs esam tam gatavi un lūdzam rīdzinieku uzticību mūsu vienotajam sarakstam. Decembra vidū es solīju, ka veidosim atvērtu sarakstu, mēs apvienosim spēkus un mūsu sarakstā būs sabiedriskie aktīvisti un nozares profesionāļi. Mums tas ir izdevies!” – tā uzsver AP!/PRO Rīgas mēra amata kandidāts Staķis.

Mārtiņš Staķis ir uzņēmējs ar pārmaiņu vadītāja pieredzi. Pēc studijām Helsinkos, viņš atgriezās Rīgā un no nulles izveidoja veiksmīgu uzņēmumu. Kad Ukrainā sākās karš, viņš iestājās Latvijas Zemessardzē, un brīvajā laikā ir sabiedriski aktīvs arī vairākās citās jomās. 2019. gadā Staķis ievēlēts Saeimā no apvienības “Attīstībai/Par!” saraksta. Staķis paziņojis par Saeimas deputāta mandāta nolikšanu, lai visus spēkus veltītu darbam Rīgā. “Līdz ar pirmo jaunās domes darba dienu jāizdara divas lietas – jāizveido pašvaldībā kārtība, kurā korupcija nav iespējama, un jāpanāk, ka Rīgas iedzīvotāji ar saviem nodokļiem maksā tikai par kārtīgi padarītu darbu un tikai reālo cenu. Un nevienu eiro vairāk,” uzsver Staķis.

AP!/PRO saraksta otrais numurs Mārtiņš Kossovičs ir darba cilvēks jau no mazām dienām. Sācis kā avīžpuika 10 gadu vecumā, tagad viņš kopā ar savu ģimeni vada uzņēmumu grupu “Optika Metropole” un “Manaslecas.lv”. Kopš 2009. gada šie uzņēmumi nodrošina darba vietas vairāk nekā 150 cilvēkiem. Viņš ir partijas “PROGRESĪVIE” dibinātājs, kurš vienmēr ir bijis pārliecināts cilvēktiesību aizstāvis. Kossovičs norāda:

“Es vēlos, lai rīdzinieki dzīvotu mājokļos, kurus pašvaldība labi apsaimnieko. Lai savu bērnu dārziņos mēs satiktu audzinātājas, kuras saņem cienīgu atalgojumu. Lai Rīgā tūkstošiem cilvēku ikdienas gaitās ne-pavadītu sociālā spriedze. Rīgai ir jākļūst par sociāli taisnīgu pilsētu – mēs būsim tie, kuri Rīgu padarīs taisnīgu un bagātu visiem!”

Anete Jēkabsone-Žogota AP!/PRO sarakstā startēs ar trešo numuru. Viņa kā Rīgas domes deputāte kopš 2017. gada bijusi stingrā opozīcijā atlaistajai domes vadībai un rosinājusi daudz priekšlikumu, kas uzlabotu dzīvi pilsētā ģimenēm ar bērniem. Viena no visu laiku labākajām latviešu basketbolistēm – olimpiete, kas godam nesusi Latvijas vārdu pasaulē. “Rindas bērnudārzos jāizskauž pilnībā. Bērniem arī ir jāaug drošā vidē. Proti, veselīgā un sportiskā pilsētā, kura nodrošina labiekārtotus iekšpagalmus, pilnvērtīgu sporta infrastruktūru un pieejamas sporta aktivitātes, kā arī pulciņus jau bērnudārzos. Iespējai Rīgas pagalmā uzspēlēt basketbolu vai ikdienas gaitās doties ar velosipēdu jābūt tikpat pašsaprotamai kā ikdienas rutīnai tīrīt zobus.”

Apvienība “Attīstībai/Par!” un partija “PROGRESĪVIE” 2020. gada 18. februārī paziņoja par vienošanos 25. aprīlī gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās startēt ar vienotu sarakstu un kopīgu programmu.

 

VIENOTĀ SARAKSTA KANDIDĀTI

 1. Mārtiņš Staķis
 2. Mārtiņš Kossovičs
 3. Anete Jēkabsone-Žogota
 4. Viesturs Zeps
 5. Antoņina Ņenaševa
 6. Vladislava Šķēle
 7. Iveta Ratinīka
 8. Edmunds Cepurītis
 9. Ivars Drulle
 10. Aigars Bikše
 11. Viesturs Kleinbergs
 12. Laima Geikina
 13. Andris Bačkurs
 14. Angelika Krūmiņa
 15. Guntis Stirna
 16. Viesturs Liepkalns
 17. Agnese Logina
 18. Terēze Gruntmane
 19. Ilze Ruķere
 20. Ilze Krēsliņa
 21. Arnis Bikšus
 22. Miroslavs Kodis
 23. Justīne Panteļējeva
 24. Ojārs Judrups
 25. Žanete Eglīte
 26. Selīna Vancāne
 27. Edgars Jēkabsons
 28. Edgars Lejnieks
 29. Alija Turlaja
 30. Baiba Bļodniece
 31. Deniss Čerkovskis
 32. Maija Radziņa
 33. Diāna Ieleja
 34. Ieva Graudiņa
 35. Atis Švinka
 36. Dace Bargā
 37. Lauris Bokišs
 38. Igors Kļaviņš
 39. Ieva Feldmane-Volmslija
 40. Konstancija Krūze
 41. Rūta Mežavilka
 42. Jānis Meirāns
 43. Gatis Zamurs
 44. Mihails Simvulidi
 45. Ivars Dimants
 46. Anna Braķe
 47. Agita Misāne
 48. Mārtiņš Zvejnieks
 49. Edgars Kalējs
 50. Māris Kalējs
 51. Kaspars Gailītis
 52. Kaspars Bernāns
 53. Zane Pūpola
 54. Ilona Geide
 55. Gatis Trūps
 56. Boriss Kaigorodovs
 57. Andris Kristkalns-Tauriņš
 58. Juris Zalāns
 59. Mairita Lūse
 60. Artūrs Detlavs
 61. Artūrs Gailāns
 62. Āris Ādlers
 63. Māris Mičerevskis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *