ANO atzīst kaņepju medicīnisko potenciālu

Iepriekšējā nedēļā ANO komisija pārklasificēja kaņepes un kaņepju sveķu likumīgo statusu – pārvirzot šos produktus no “sevišķi bīstamām narkotikām bez medicīniska pielietojuma” uz “bīstamo, medicīniski izmantojamo” vielu sarakstu.

Šis lēmums izņem kaņepes no bīstamāko vielu saraksta, kur tās pēc 1961. gada konvencijas atradās līdzās nāvējošiem, īpaši atkarību izraisošiem opiātiem, piemēram, heroīnam. Atsaucoties uz jaunākajiem zinātniskajiem pētījumiem un tūkstošiem gadu senām pasaules kultūras tradīcijām, ANO lēmums atzīst kaņepju medicīnisko potenciālu. 

PROGRESĪVIE atzinīgi vērtē ANO lēmumu, kas atbalstīja Pasaules Veselības organizācijas un ES valstu priekšlikumu. Šis lēmums dod cerību, ka cilvēki, kas cieš no hroniskām slimībām un sāpēm varēs legāli izmantot medicīnisku terapiju šo simptomu mazināšanai. 

Vienlaikus, ANO lēmums izmaina šīs vielas tiesisko aspektu, potenciāli kalpojot par pamatu kaņepes dekriminalizācijai un pārmaiņām sodu sistēmā. Kaņepes dekriminalizācija būtu nozīmīgs solis arī melnā tirgus mazināšanai, jauniem zinātniskiem pētījumiem un legālai uzņēmējdarbībai.

ANO konvencija ļauj dalībvalstīm suverēni lemt par tās aspektu iekļaušanu nacionālajā likumdošanā. Ceram, ka šis lēmums ļaus atsākt diskusijas par kaņepes dekriminalizāciju arī Latvijā.

Uzzini vairāk: UN commission reclassifies cannabis, no longer considered risky narcotic

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *