Aizstāvēt cilvēktiesības!

Ņemot vērā, ka Latvijai ir pilntiesīga ES un NATO locekle, kurai jārīkojas atbilstoši saviem pienākumiem un tiesībām šajās organizācijās, lai stiprinātu šīs organizācijas un realizētu kopējās – Eiropas un nacionālās – Latvijas intereses, biedrība PROGRESĪVIE nosūta aicinājumu ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam izvērtēt, sniegt viedokli un izmantot pieejamos diplomātiskos resursus, lai novērstu cilvēktiesību pārkāpumus Kazahstānā.

Vēstules teksts:

A.god. Rinkēviča kungs!

Biedrība PROGRESĪVIE lūdz Jūs izvērtēt un sniegt viedokli par notikumiem, kas sekoja 2011. gada 16. decembrī Kazahstānas rietumos Žanaezenā notikušajiem nemieriem, kā arī lūgt Kazahstānas pusei skaidrojumu par starptautisko novērotāju, Amnesty International un Human Rights Watch pārstāvju un žurnālistu novērojumiem par likuma un cilvēktiesību pārkāpumiem aizturēto Kazahstānas pilsoņu un arodbiedrību dalībnieku tiesvedības procesā.

Gandrīz visi aizturētie, ka arī citi liecinieki sniedza liecības par spīdzināšanas gadījumiem izmeklēšanas gaitā, bet tiesvedības procesā šīs liecības netika ņemtas vērā. Tiesvedības process noritēja augstas saspīlētības apstākļos, kā arī izmantojot paņēmienus, kas pielietojami tikai valsts ārkārtas stāvoklī. Šādi tika pārkāptas cilvēktiesības uz taisnīgu tiesas spriedumu. Jāņem vērā, ka šo cilvēku dalība nemieros nav tikusi pierādīta.

Ņemot vērā, ka Latvija iestājas par cilvēktiesību ievērošanu un aizstāv šo principu piemērošanu ne tikai Latvijas Republikā, bet arī visā pasaulē, lūdzam izmantot visus iespējamos starptautiskās politikas instrumentus, lai nodrošinātu taisnīgu tiesu šiem cilvēkiem.
Biedrības PROGRESĪVIE aicinājumā vienoti ir arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība, kas pārstāv Latvijas darbiniekus, Starptautiskā arodbiedrību kustība un citi cilvēktiesību aizstāvji.

Mūsu aicinājums ir censties panākt tiesas sprieduma pārskatīšanu, visu spīdzināšanas un provokāciju gadījumu rūpīgu izskatīšanu un izmeklēšanu, kā arī ierosināt pārskatīt Kazahstānas normatīvus, kas regulē publiskos pasākumus, kuros tiek neadekvāti ierobežotas arodbiedrību, cilvēktiesību aktīvistu un publisko personu tiesības.

Ņemot vērā Latvijas Ārlietu ministrijas un Kazahstānas puses līdzšinējo pozitīvo sadarbību tranzīta nozarē, aicinām izmantot šo iespēju, uzrunājot Kazahstānu ievērot Latvijas un civilizētās pasaules cilvēktiesību vērtības.

Vairāk informācijas par šo cilvēktiesību aizstāvības kustību atrodama Labourstart mājaslapā http://www.labourstart.org/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *