Aicinām Saeimas opozīciju nevilcināt Rīgas domes atlaišanu

PROGRESĪVIE aicina partiju „Saskaņa” un Zaļo un Zemnieku savienību nevilcināt Rīgas domes atlaišanu. Saeimas aizkulisēs izskanējis viedoklis, ka opozīcija varētu lūgt Valsts prezidentu neizsludināt likumu par domes atlaišanu. PROGRESĪVIE uzskata, ka šāds solis kavētu nepieciešamās pārmaiņas galvaspilsētā un turpinātu izšķiest nodokļu maksātāju naudu.

Mārtiņš Kossovičs, PROGRESĪVIE Rīgas nodaļas vadītājs:

Patlaban Saeimas opozīcijas bezdarbībā mēs redzam klaju, populistisku teātri. Nodokļu maksātājiem šī teātra biļete jau ir izmaksājusi gandrīz 700 000 eiro. Pārmaiņas Rīgas domē ir katra rīdzinieka interesēs. Kamēr Rīgas domes uzvedums tiek recenzēts dzeltenajā presē, pati Rīga turpina grimt pelēcībā. Mums ir vajadzīgi jauni, enerģiski spēki, kas būtu gatavi atvērt Rīgu cilvēkiem, risināt iesīkstējušās satiksmes un korupcijas problēmas un padarīt Rīgu zaļāku un pieejamāku visiem tās iedzīvotājiem.”

PROGRESĪVIE atgādina, ka Saeimas opozīcija jau iniciējusi parakstu vākšanu par apturētiem likumiem „Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā” un “Grozījums likumā “Par pašvaldībām””. Šie likumu grozījumi nodrošinātu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas un ļautu jaunievēlētai Rīgas domei strādāt 5 gadus. PROGRESĪVIE iestājas par šiem grozījumiem, norādot, ka patlaban demokrātiskais process tiek izmantots, lai aizkavētu pozitīvas pārmaiņas galvaspilsētā, kas ļautu ievēlēt godīgāku, caurskatāmāku pārvaldi.

Šīs parakstu vākšanas ierosinātāji  – “Saskaņa” ar Jāni Urbanoviču priekšgalā un Zaļo un Zemnieku savienība – rīkojas divkosīgi un nekonsekventi. Valsts prezidents jau ir aicināts neizsludināt likumu, parakstu vākšana pret likumprojektu tiek sākta, taču patlaban šie paši politiskie spēki neseko savam ierosinājumam un neaicina iedzīvotājus parakstīties. “Saskaņas” vadītāja Jāņa Urbanoviča pretestība šai atlaišanai ir īpaši liekulīga, jo paši “Saskaņas” deputāti ar savu aiziešanu no Rīgas domes koalīcijas ir radījuši pamatu savai atlaišanai.

PROGRESĪVIE norāda, ka šī politiskā spēle nodokļu maksātājiem jau izmaksā gandrīz 700 000 eiro. Pēc CVK datiem līdz 11. februārim visā valstī par šīm iniciatīvām parakstījušies 0,29% no balsstiesīgo skaita1. Šis ir nožēlojami mazs rezultāts, kur, sadalot šīs parakstu vākšanas izmaksas, katrs paraksts mūsu iedzīvotājiem ir izmaksājis aptuveni 200 eiro. Neviens nevar pateikt, cik papildu līdzekļus mums visiem izmaksā Rīgas domes bezdarbība un šādi Saeimas opozīcijas manevri, kas kavē reālu progresu un Rīgas attīstību.

1https://www.cvk.lv/uploads/files/Informat%C4%ABvi/Tabula_statistika%2004.02.2020..pdf

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *