Aicinām nesadarboties gan ar oligarhu, gan prokremliskām partijām

PROGRESĪVIE šodien vairākām partijām ir izsūtījuši aicinājumu par nesadarbošanos ar oligarhu vai šauru interešu grupu ietekmē esošām, kā arī prokremliskām partijām.

PROGRESĪVIE vēstulē norāda, ka «Latvijas demokrātiju kopš neatkarības atjaunošanas apdraud divi faktori. No vienas puses tā ir oligarhu politika, kad partijas tiek izmantotas tam, lai valsts izzadzējus pasargātu no cietuma, lai vājinātu valsts iestādes un padarītu tās nespējīgas aizsargāt vājākos, krietnos, godīgos Latvijā. Otrs faktors ir mērķtiecīga Krievijas agresīvā ārpolitika, kas ir darījusi visu, lai aizkavētu Latvijas dalību NATO un Eiropas Savienībā, kā arī joprojām veicina šķelšanos Latvijas sabiedrībā.»

PROGRESĪVIE uzsver, ka «šim Latvijas demokrātijas apdraudējumam ir divas galvenās sejas — «Saskaņa» un «Zaļo un zemnieku savienība». Abas partijas grieza un griež Latviju Austrumu virzienā savstarpējā aizkulišu saspēlē.»

Tāpēc PROGRESĪVIE aicina politiskos sabiedrotos — neatkarīgi no to politiskajiem uzskatiem — panākt, ka 13. Saeimā šīs politiskās partijas nevar turpināt apdraudēt Latvijas demokrātisko valsts iekārtu.

Savu aicinājumu PROGRESĪVIE ir nosūtījuši politisko partiju apvienībai «Jaunā Vienotība», Jaunajai konservatīvajai partijai, Latvijas Reģionu apvienībai, Nacionālajai apvienībai, partijai «KPV LV» un partiju apvienībai «Attīstībai / Par!».

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *