Aicinājums pilsoniskajai sabiedrībai

Tā dēvētās “Rīdzenes sarunas” met nopietnu ēnu pār Latvijas kā tiesiskas valsts pastāvēšanu, liecina par apdraudējumiem amatpersonu darbības leģitimitātei, tautsaimniecībai un valsts drošībai.
Prokuratūra ģenerālprokurora vadībā ir viena no centrālajām institūcijām tiesiskuma sardzē. Prokuratūras uzdevums ir patstāvīgi veikt uzraudzību pār likumības ievērošanu un reaģēt uz likuma pārkāpumiem.
Uzskatām, ka valsts apdraudējuma nopietnība un līdzšinējā nespēja to novērst rada morālu pienākumu ģenerālprokuroram atkāpties no amata.
Ceturtdien, 13. jūlijā, plkst. 8:30 iepretī Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrai paredzēts politiskās partijas PROGRESĪVIE pieteiktais publiskais pasākums – pikets, lai pieprasītu ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atkāpšanos.
Latvijā iedzīvotāji un nevalstiskās organizācijas bieži ar neuzticēšanos raugās uz politisko partiju iniciētiem pasākumiem, baidās, ka to vārds tiks sasmērēts, pietiekami nenorobežojoties no partijām. Atzīstot nepieciešamību novilkt skaidras robežas starp nevalstisko organizāciju un partiju darbību, tomēr uzskatām, ka Latvijas tiesiskumam un drošībai vajadzētu būt prioritāriem jautājumiem ikvienam Latvijas iedzīvotājam un organizācijai, neatkarīgi no personīgajām pārliecībām un organizāciju uzdevumiem.
Tādēļ, lai pirmie atklātības soļi nepaliktu bez turpinājuma un Latvijas politiskā vide mainītos, nepieļaujot politbiznesa un valsts nozagšanas turpināšanos, aicinām piedalīties piketā vai citādi savu pozīciju aktīvi paust visus viedokļu līderus, nevalstiskās organizācijas, kā arī partijas, kas iestājas par patiesu nevis deklaratīvu tiesiskumu un demokrātiju.
Piedalīšanās PROGRESĪVO pieteiktajā piketā nenozīmēs, ka esiet mūsu atbalstītāji, bet, ka mums ir kopīgs mērķis- tiesiska un demokrātiska Latvija.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *