Sievietes vieta ir politikā!

Agnese Logina, PROGRESĪVIE valdes locekle un kultūras politikas eksperte

Kopīgais Attīstībai/Par! un PROGRESĪVIE saraksts ir ar lielāko sieviešu īpatsvaru. Esam arī starp gados jaunākajiem sarakstiem. Gan šajās, gan visās iepriekšējās vēlēšanās mēs gribam pierādīt — vieta politikā, pārvaldē un līderībā ir gan jauniešiem, gan sievietēm.

Runājot par Rīgas domi, sieviešu tiesībām un līdzvērtīgām iespējām, mums ir jārunā gan par politisko, gan simbolisko reprezentāciju. Līdz šim Rīgai ir grūti klājies ar abiem. 2013. gada vēlēšanās domē ievēlēja 13 sievietes, 2017. gadā — 16 sievietes, kas pat nesasniedz ⅓ no deputātu skaita (60 domniekiem). Tāpat Rīgā šobrīd ir tikai četras ielas, kas ir nepārprotami nosauktas vēsturisku, reālu sieviešu vārdos, un Rīgā joprojām nav Aspazijas pieminekļa.

Kāpēc tam ir nozīme? Tāpēc, ka sieviešu dzīvēm un sieviešu pieredzēm ir nozīme, un pārāk ilgi sieviešu balsis ir ignorētas arī politikā. Sieviešu vadība nav tikai reprezentācijas jautājums, kaut arī tam ir liela nozīme. Darbs Rīgas domē mums ļaus pārliecinošāk panākt risinājumus problēmām, kas disproporcionāli daudz ietekmē sieviešu labklājību. Tieši šeit tiks risinātas bērnudārzu rindas, sniegts atbalsts apkalpojošo sfēru uzņēmumiem, attīstīta pārdomāta pilsētvide jauniešiem un nodrošinātas mūsdienīgas kultūras un izklaides iespējas. 

Politiskais mandāts ļaus mums sniegt atbalstu ģimenēm, kas saskaras ar vardarbību, arī nodrošināt mūsdienīgu, pierādījumos balstītu dzimumizglītību Rīgas skolās un mazināt novēršamu saslimšanu izplatību mūsu galvaspilsētā. Uzlabojumi katrā no šīm jomām uzlabos vispārējo dzīves kvalitāti pilsētā, un tam IR nozīme. Galu galā pilsēta, kur arī jaunajai māmiņai ar ratiem ir ērti, kas ir droša sievietēm jebkurā diennakts stundā, sabiedriskais transports, kas ir pieejams arī seniorēm ar kustību ierobežojumiem, ir pilsēta, kas ir draudzīga visiem iedzīvotājiem.

Dažādība politikā nav kārtējais stilīgais vārds, ko izmantot bez dziļākas izpratnes par tā nozīmi. Dažādībai politikā ir nozīme tāpēc, ka mūsu pieredzes ir dažādas, un nav vienas universālās cilvēka pieredzes, nav viena etalona, pēc kura vajadzībām veidot pilsētu. Dažādiem cilvēkiem ir dažādas vajadzības pilsētā, un ir pienācis laiks to ņemt vērā arī Rīgā. 

Es ticu, ka sievietes vieta ir politikā, tāpēc arī es kandidēšu šajās vēlēšanās. Gribu aicināt tevi iepazīties arī ar citām mūsu kandidātēm — tieši viņu balsis nodrošinās to, ka Rīga var atkal kļūt par Latvijas atvērtāko un iekļaujošāko pilsētu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *