Šodien REFERENDUMS!

Sestdien, 23. jūlijā, no pulksten 7:00 līdz 22:00 Latvijā notiek tautas nobalsošana par 10. Saeimas atlaišanu.

Balsot var pēc izvēles jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs, jo vēlētāju reģistrs netiek lietots. Lai nodrošinātu, ka katram vēlētājam ir tikai viena balss, vēlētāja pasē tiek veikta atzīme par dalību tautas nobalsošanā.

Referenduma jautājums ir: “Vai jūs esat par 10. Saeimas atlaišanu?”, un balsošanas biļetenā ir divas iespējamās atbildes – PAR un PRET.

Lai varētu piedalīties balsošanā, jāuzrāda Latvijas pilsoņa pase, kurai nav beidzies derīguma termiņš.

Vēlēšanu komisijas ir pilnībā gatavas nodrošināt tautas nobalsošanu, piektdien preses konferencē apliecināja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars. Referenduma sarīkošanā iesaistīti gandrīz 10 000 vēlēšanu komisiju locekļu un darbinieku, kā arī vairāki desmiti novērotāji – Latvijā pieteikušies 65 novērotāji, bet no ārvalstīm akreditēti 16.

Pavisam referendumam ir izveidoti 1028 vēlēšanu iecirkņi, no kuriem 950 iecirkņi atrodas Latvijā, bet 78 – ārvalstīs.

1188: Vēlēšanu iecirkņu adreses un darba laiki KARTĒ

Tālrunis uzziņām: 67049999

Oficiālos referenduma rezultātus par 10. Saeimas atlaišanu CVK plāno pasludināt 26. jūlijā. Ja vēlētāji referendumā nobalsos par Saeimas atlaišanu, deputātu kandidātu saraksti 11. Saeimas ārkārtas vēlēšanām būs jāiesniedz no 29. jūlija līdz 18. augustam. Saeimas ārkārtas vēlēšanas varētu notikt 17. septembrī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *