25. novembris – Starptautiskā vardarbības pret sievietēm un meitenēm izskaušanas diena

Vardarbība pret sievietēm un meitenēm ir viens no izplatītākajiem, noturīgākajiem un postošākajiem cilvēktiesību pārkāpumiem mūsdienu pasaulē, kas lielākajā daļā gadījumu tiek noklusēta nesodāmības, aizspriedumu vai kauna dēļ, kas to pavada.

Bet vardarbība dzīvo tuvu starp mums, tai ir konkrētu sieviešu ‒ viņas, tevis, manis ‒ seja un ķermenis.

Latvijas valdība, kā arī divu lielāko konfesiju vadītāji – Latvijas Romas katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs un Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags izliekas neredzam to, ka vardarbība ir īsta, ka tā dzīvo starp mums, ka tā ir ļauna un ka vardarbība ir kas daudz visaptverošāks, nekā mūsu tiesiskie regulējumi to definē.  

Nostājoties pret un noraidot Stambulas konvencijas aptverto vardarbības formu daudzveidību un uzlikto sistēmisko atbildību uz valsts pleciem, aizejošais tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs un baznīcas turpina aizstāvēt, noklusēt un veicināt vardarbību pret sievietēm un meitenēm.

Lai parādītu, ka mēs diendienā dzīvojam līdzās un sadzīvojam ar vardarbību un tās sekām, PROGRESĪVIE iesaistās ANO kampaņā Orange the Word: #HearMeToo (Izkrāso pasauli oranžu: #SadzirdiArīMani). Tās ietvaros laikā no 25. novembra līdz Cilvēktiesību dienai 10. decembrī katru dienu publicēsim vienu stāstu – īstu, piedzīvotu un izdzīvotu vardarbības epizodi no kādas sievietes dzīves. Stāsti tiek publicēti anonīmi, lai nekaitētu sievietēm, kuras drosmīgi ir piekritušas mums tos atklāt.

Un atcerēsimies: ikvienam no mums ir nozīmīga loma vardarbības izskaušanā pret sievietēm un meitenēm. Nebūsim vienaldzīgi, neizlieksimies, ka uz mums tas neattiecas, ieklausīsimies cilvēkos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *