100 EUR par katru bērnu – ģimenēm jāsniedz ikmēneša atbalsts

Lai nodrošinātu efektīvu atbalstu ģimenēm ar bērniem, PROGRESĪVIE aicina valdību nekavējoties sniegt universālu, mērķtiecīgu atbalstu. Mēs aicinām valdību veikt piemaksu Ģimenes valsts pabalstam, par katru bērnu krīzes pārvarēšanas periodā ik mēnesi izmaksājot piemaksu 100 EUR apmērā.

ATJAUNOTS 15/02: Valdība ir lēmusi atbalstīt iniciatīvu, lemjot piešķirt 500 EUR atbalstu par katru bērnu!

Krīzes pabalsts ģimenēm būtu izmaksājams par laika periodu no ārkārtas situācijas sākuma (09.11.2020.) līdz ārkārtas situācijas beigām. Atbalstam ir jābūt atkarīgam tikai un vienīgi no bērnu skaita ģimenē, nevis nodarbinātības veida, nodokļu nomaksas apmēra, darba devēja reputācijas un citiem kritērijiem, kas kavē atbalstu ārkārtas situācijā. Izmaksājot šādu pabalstu kā piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta, papildu izmaksas administrēšanai būtu minimālas.

Atjaunots (04/02): Aicinājumam ir pievienojušies biedrība “Centrs MARTA” un Eiropas Pretnabadzības tīkla dalīborganizācija “EAPN-Latvia”.

“Covid-19 pandēmija vairāk vai mazāk ir skārusi visas Latvijas ģimenes. Daudzi vecāki, vienlaikus ar darba pienākumu izpildi, nodrošina bērnu pieskatīšanu, ēdināšanu un atbalstu attālināto mācību vai karantīnas laikā. Citas ģimenes ir spiestas pāriet uz pastāvīgu bērnu mācību satura apguvi ģimenē, pilnībā uzņemoties atbildību par mācību procesu un vidi, bērnu vai ģimenes locekļu veselības risku dēļ, bet nesaņem nekādu finansiālu atbalstu. Katram bērnam ir tiesības uz izglītību, pilnvērtīgiem dzīves apstākļiem un vienlīdzīgām iespējām. Valstij ir jāsniedz finansiāls atbalsts, lai krīze nesaasinātu ģimeņu sociālo un ekonomisko nevienlīdzību.

Inga Liepa-Meiere, PROGRESĪVIE Sociālās darba grupas līdzvadītāja

PROGRESĪVIE norāda, ka nabadzības risks ģimenēm ar vienu pieaugušo un bērniem Latvijā vienmēr ir bijis augsts, bet jaunākie pieejamie dati liecina, ka 2019.gadā tas ir sasniedzis 30,6%, palielinoties par 4,4 procentpunktiem, salīdzinot ar gadu iepriekš. Starp ģimenēm ar diviem pieaugušajiem un bērniem nabadzības risks bija 12,8% 2019. gadā un ģimenēm ar diviem pieaugušajiem un trim vai vairāk bērniem 17,7% 2019. gadā. Lieki pieminēt, ka šie dati ir tikai par laiku pirms Covid-19 pandēmijas. [1] 

PROGRESĪVIE jau pirmā viļņa laikā ir aicinājuši sniegt mērķtiecīgu atbalstu ģimenēm ar bērniem, [2] jo Labklājības ministres piedāvātais atbalsts skāra tikai šauru ģimeņu grupu un tas bija acīmredzami nepietiekams. Jāatgādina, ka pašreizējie krīzes kompensācijas maksājumi nesasniedz lielu daļu darbu zaudējošo vecāku tāpat kā pavasarī. Arī attālinātās mācības bērniem, ilgstošs stress par savu nākotnes drošību un nogurums saistībā ar ierobežojumiem Latvijas ģimenēm ir tikai palielinājies. Valdībai ir jānoliek malā fiskālais konservatīvisms – šis ir svarīgākais mirklis patiesiem ieguldījumiem Latvijas ģimeņu labklājībā.

[1] https://lvportals.lv/dienaskartiba/323227-2019-gada-turpinaja-samazinaties-nabadzibas-riskam-paklauto-iedzivotaju-skaits-2020

[2] https://www.progresivie.lv/valdibai-jasniedz-merktiecigs-atbalsts-gimenem-ar-berniem/

69 replys to 100 EUR par katru bērnu – ģimenēm jāsniedz ikmēneša atbalsts

    1. Tas tikai būtu ļoti jauki ja būtu tāds atbalsts mums ira pieci bērni un visi mācās sākot no sagatavošanas līdz tehnikumam.un mēs ar vīru esam dīkstāvē jau no oktobra mēneša

  1. Lai arī cik jauki tas nebūtu, mūsu valdība to nekad nedarīs. Būs visādas atrunas par to kam pienākas, kam ne.

  2. Piekrītu bet,no valdības to nesagaidīsim.Es ar berniem viena esmu cinihusies lai izdzivotu ta ari cinos un no valsts neko labu negaidu.Bet būtu labi ja to panaktu kad,maksa visām ğimenem par katru bērnu to summu.

    1. Ha tad jau vińiem pietrūks sev algu palielināšanai!Viñiem uztrauc tikai savas algas cik tūkstośu sañem,bet Latvijas bērni viñiem neuztrauc labāk jau maksāt pabalstu bēgļu bërniem nekā savas valsts cilvēkiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *