1. maijs. Darba svētki. Diena, kad darba ņēmēji spiesti strādāt!

Trīs dienas pirms Darba svētkiem biedrība PROGRESĪVIE aicināja iedzīvotājus solidarizēties ar darba ņēmējiem, kurus valsts ļauj nodarbināt gan brīvdienās, gan svētku dienās, bieži par to nesaņemot adekvātu atlīdzību. Cilvēki tiek aicināti sūtīt Ekonomikas ministram Artim Kamparam biedrības sagatavotas e-pasta vēstules ar prasībām, kas paredzētu atļaut baudīt brīvdienas ne tikai izredzētajiem, bet lielākajai daļai sabiedrības.

informācija plašsaziņas līdzekļiem

Aicinām cilvēkus joprojām līdz pat rītdienai būt aktīviem un turpināt iesūtīt aizvien jaunas un jaunas vēstules A. Kamparam, lai piespiestu ministru ieklausīties strādājošo argumentos, nevis sniegt virspusēji emocionālas atbildes.

► Nosūtīt vēstules A.Kamparam var no vietnes www.progresivie.lv/brivdienas

Ansis Dobelis, biedrības PROGRESĪVIE priekšsēdētājs: „A. Kampara paziņojums, kas sekoja pēc pirmo e-vēstuļu saņemšanas, ka biedrības PROGRESĪVIE ierosinājumi ir vērsti uz uzņēmēju konkurētspējas mazināšanu, ir tuvredzīgi un arhaiski. Ekonomikas ministram būtu jāsaprot, ka mēģinājumi celt uzņēmēju konkurētspēju, nodarbinot darbiniekus brīvdienās, naktīs, ārpus darba laika ilgtermiņā, neceļ uzņēmumu konkurētspēju, nerisina bezdarba problēmu, kā arī nenodrošina darbiniekiem iespēju nopelnīt cilvēka cienīgu atalgojumu. Ja šādā veidā A. Kampars vēlas veicināt Latvijas konkurētspēju, kādēļ gan Ekonomikas ministrijas darbinieki šodien – svētdienā nestrādā?”

Biedrības PROGRESĪVIE līderis uzskata, ka uzņēmumu konkurētspēju var celt moderna nodokļu politika, nevis mehāniska un regulāra to palielināšana, laba darba organizācija, modernas ražošanas tehnoloģijas un citi risinājumi, ko izmato daudzas Rietumeiropas valstis.

PROGRESĪVIE aizstāv uzskatu, ka iespējami daudziem Latvijas iedzīvotājiem svētku dienās un brīvdienās būtu jābūt iespējai atpūsties. Tomēr, ja šajās dienās ir jāstrādā, tad darbiniekam jāsaņem papildus sociālās garantijas, kā arī 100 % piemaksa pie ikdienas ienākumiem. Tādai pašai attieksmei jābūt pret nakts darbu strādājošajiem.

Ir normāli, ka svētdienās strādā viesnīcas un citas nozares, kas nodrošina tūrismu, kafejnīcas, restorāni, izklaides iestādes, sabiedriskais transports un valsts speciālie dienesti. Bet cilvēkiem, kuri nevar šīs dienas pavadīt kopā ar ģimeni, ir jāsaņem cienīgs atalgojums un sociālās garantijas.

Šobrīd Latvijā ir daudzi uzņēmumi, kuru darbība nav neatsverama svētdienās un svētku dienās. Piemēram, vai svētdienā ir jāstrādā lielveikaliem, veļas mazgātuvēm, apdrošināšanas uzņēmumiem un citiem uzņēmumiem, kas nav nepieciešami ne tūrismam, ne vietējo iedzīvotāju kvalitatīvai atpūtai? Lielveikalu vietā ģimene varētu apmeklēt, piemēram, amatnieku un eko zemnieku tirdziņus, kas ļautu apvienot gan labu atpūtu, gan iepirkšanos, kā arī varētu kļūt par lielisku tūrisma produktu.

Vēl visu šo dienu ministrs savā e-pastā saņems jaunas prasību vēstules, bet jau tuvākajā laikā visas ieinteresētās puses tiks aicinātas uz apaļā galda diskusiju, kuru PROGRESĪVIE rīkos, lai, balstoties uz ekspertu vērtējumiem, rastu iespēju uzlabot darba ņēmēju tiesības.

papildinformācijai: ansis@progresivie.lv, 29618236

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *