Protesta kustība Latvijā

19. decembrī, turpinot semināru ciklu par protesta kustībām, esam vēlreiz aicinājuši uz sarunu politikas zinātnes doktoru, LU Sociālo un politisko pētījumu institūta pētnieku Andreju Berdņikovu. Visi interesenti laipni aicināti pievienoties un diskutēt par kreisās multietniskās protesta kustības veidošanas izredzēm Latvijā! 

Andrejs Berdņikovs:

“Nepieciešamība pēc šādas kustības kļūst it īpaši acīmredzama un aktuāla, ņemot vērā pēdējos lēmumus Eiropas Savienības valstu vadītāju samitā, kuru rezultātā Latvija var zaudēt finansiālo neatkarību un iespējas izvēlēties alternatīvu ekonomiskās attīstības ceļu. Kustības multietniskais raksturs var būt arī nopietns izaicinājums sabiedrību šķeļošām stratēģijām, kuras Latvijā joprojām piekopj valdošās aprindas.”

Pirmajā diskusijā “Vai ir iespējams okupēt Rīgu?”, kas notika šī gada 1. decembrī, tika konstatēti dažādi šķēršļi protesta kustību veidošanai. Šoreiz uzmanība tiks vērsta uz konstatēto šķēršļu pārvarēšanu – kā arī turpināsim sarunu par iespējām izveidot aktīvistu sadarbības tīklu, kurā ietilptu dažādu tautību un sektoru pārstāvji, tāpat pārrunāsim stratēģijas valsts varas ietekmēšanai un plaisas samazināšanai starp aktīvistiem un plašiem iedzīvotāju slāņiem.

Diskusija notiks 2011. gada 19. decembrī Arodbiedrību mājā (Rīgā, Bruņinieku iela 29/31), 314. kab. Sākums pl.18:00, diskusijas ilgums apmēram 2 stundas.