Jautājums RIMI

Drīz svinēsim Latvijas dzimšanas dienu. Un šī būs viena no tām reizēm, kad 18. novembris iekrīt svētdienā. Vēl pirms dažiem gadiem šādos gadījumos svētku sajūta daudziem izpalika, jo nākamajā dienā bija jādodas uz darbu vai skolu. Bet šogad ir citādi – „nozagtā brīvdiena” tiek kompensēta, un pēc 18. novembra svinībām svētdienā arī pirmdienu varēsim pavadīt kopā ar ģimeni.

Par to, ka tika veiktas šādas izmaiņas likumdošanā, paldies varam teikt TV3 un RIMI. Ar televīzijas un veikalu ķēdes atbalstu tika savākti daudzi desmiti tūkstošu parakstu prasībai deputātiem veikt nepieciešamās likumu izmaiņas.

Arī šogad, tuvojoties 18. novembrim, TV3 ēterā steidz atgādināt savus un RIMI nopelnus. To joprojām novērtējam arī mēs un sakām paldies – bet…

Daudziem, kuri strādā privātajā sektorā, brīvdienas un svētku dienas tik un tā izpaliks. Tādēļ vēlamies šogad pirms svētkiem uzdot jautājumu tieši RIMI: vai Jūsu lielveikalu ķēdes darbinieki šogad valsts svētkos saņems apmaksātas brīvdienas 18. un 19. novembrī?

Ja televīzijas darbs svētkos ir attaisnojams, tad bez lielveikalu ķēžu pakalpojumiem pāris dienas būtu iespējams iztikt. Un galu galā, tas būtu tikai ētiski pareizi – ja uzņēmums publiski cīnās par kādu principu, tad pirmkārt to vajadzētu nodrošināt pašam savā darbībā.