Ziņas 2017. gada 27. novembris

Paraksties pret veselības tirgošanu!

LR Saeima 2. lasījumā apstiprinājusi Veselības aprūpes reformu — jauno Veselības aprūpes finansēšanas likumu.

VM likumprojekts sadala sabiedrību grupās, kuras varēs saņemt valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību un kuras — vienīgi neatliekamās palīdzības un atsevišķu slimību ārstēšanas minimumu.

Likumprojekta anotācija paredz vairāk nekā 15 miljonu eiro lielus ienākumus no 300 000 “nodokļu nemaksātāju”, tomēr nav izvērtējuma, kādas konkrēti sabiedrības grupas aptvers šie 300 000. Tāpat nav arī izvērtējuma, vai patiešām tie ir ļaunprātīgi “nodokļu nemaksātāji”, vai cilvēki, kuri objektīvu apsvērumu dēļ nonākuši apstākļos, kas liedz viņiem gūt ienākumus, no kuriem maksājamas sociālās apdrošināšanas iemaksas. Piemēram, mājsaimniece, kura audzina vairākus bērnus un rūpējas par lauku saimniecību, tādēļ nevar strādāt algotu darbu; cilvēki, kuri ir invaliditātes statusa kārtošanas procesā; 3. grupas invalīdi, sezonālo darbu strādājošie, mikrouzņēmumu darbinieki u.c.

Likumprojekts balstās uz bezatbildīgi vienkāršotu taisnīguma izpratni, pieņemot, ka cilvēks, kas nemaksā sociālās apdrošināšanas iemaksas, ir nodokļu nemaksātājs un tādēļ tam nepienākas pilns veselības aprūpes pakalpojumu grozs. Faktiski šāda pieeja liek domāt, ka valsts soda nekonkretizētu 300 000 cilvēku loku ar amorālu sodu jomā, kas cilvēkam ir vitāli svarīga — veselība. Rodas jautājums, kādēļ gan Latvijā ir nāvessoda un spīdzināšanas aizliegums, ja likumdevējs var paredzēt šādas, no humānisma perspektīvas, nesamērīgas sekas?

Esam sagatavojuši individuālas vēstules formu, kuru nosūtot, vēstuli saņems visi LR Saeimas frakciju vadītāji, Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja un LR Veselības ministre (informācijai).

Nosūti vēstuli pats un aicini to izdarīt arī citus! Vienīgais, kas Tev jādara, ir jāaizpilda vēstules formā norādītie lauki un jānospiež “NOSŪTĪT”

Vēstules aicinām sūtīt līdz 3. lasījumam – brīdim, kad deputāti galējā balsojumā balsos par vai pret izmaiņām!

Par Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektuLR Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai
LR Saeimas frakcijām
LR Veselības ministrei Andai Čakšai (informācijai)

Par Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu.

Lūdzu Latvijas Republikas Saeimas deputātus neatbalstīt Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu, kas sasaista pieejamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstu ar sociālās apdrošināšanas iemaksu veikšanu un sadala sabiedrību divās daļās: cilvēkos, kuri varēs saņemt valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību un kuri — vienīgi valsts apmaksātās medicīniskās palīdzības minimumu.

Likumprojekts samazinās veselības aprūpes pieejamību virknei sabiedrības grupu, kā arī palielinās jau tā augsto sociālās nevienlīdzības līmeni Latvijā.

Veselības aprūpei nav jābūt nodokļu iekasēšanas instrumentam. Ārstiem ir jānodarbojas ar ārstniecību, nevis jātērē laiks informācijas iegūšanai par nodokļu nomaksas stāvokli un jāpakārto slimību profilakse, diagnostika un ārstēšana šai informācijai. Nacionālajam Veselības dienestam nav jākļūst par Valsts Ieņēmumu dienestu.

Aicinu izmantot finanšu un ekonomikas politikas līdzekļus, kas veicinātu uzņēmējdarbību un nodokļu iekasējamību, rodot finansējuma pieaugumu medicīnai no pamatbudžeta, kā arī risināt finansējuma izlietojuma un kvotu sistēmas nepilnības, stiprinot universālo veselības aprūpes sistēmu.

Pirms balsojuma padomājiet, vai cilvēka veselība un dzīvība var būt maksa par nespēju vai arī nevēlēšanos maksāt sociālās apdrošināšanas iemaksas! Atcerieties, ka tieši Jūsu veidotā politika ietekmējusi un ietekmēs cilvēku iespējas un vēlēšanos maksāt nodokļus.

[signature]

225 signatures

Pavēsti šo arī saviem draugiem!

 
 

PROGRESĪVIE ir dibināti 2017. gada 25. februārī, lai apvienotu sociāldemokrātiski domājošus cilvēkus, kuriem ir apnikusi Latvijas labējā politika un kuri iestājas par progresīvām reformām Latvijas politikā, ekonomikā, varas attieksmē pret sabiedrību. Mūsu ideāls ir tāda valsts un sabiedrība, kuru raksturo taisnīgums, uzskatu brīvība, cilvēku vienlīdzība un solidaritāte. PIEVIENOJIES!

TwitterFacebookYouTubeDraugiem

  • Skolnieciņš Vislatvijas Skaudī

    Medecīnai ir jabūt bezmaksas! Par nodokļu maksāšanu varētu diskutēt, ja Latvijas Republikā nebūtu bezdarba. Bet bezdarbs šeit bija un būs. Latvija jau zaudēja vienu ceturto daļu no saviem iedzīvotājiem. Kas notiks tālāk? Cieņā, Skolnieciņš ®Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-( Skolnieciņš